The Florida Bar
2024 Convention logo

2024 Annual Florida Bar Convention

June 19-22 | Signia by Hilton Orlando Bonnet Creek & Waldorf Astoria

Daily Schedule

Search for events or browse by day. To print this schedule, toggle the plus sign just below the search bar to open all folders, then press control+p.

Monday, June 17

TIME FUNCTION
8:00 a.m.-5:00 p.m. Cybersecurity and Privacy Law Committee Privacy Training Course

The Cybersecurity & Privacy Law Committee is sponsoring this intensive, two-day training seminar to help Florida lawyers become internationally certified in data privacy. Course registration costs $1,800 and is not affiliated with Florida Bar convention registration. Learn more and register.

Tuesday, June 18

TIME FUNCTION
8:00 a.m.-5:00 p.m. Cybersecurity and Privacy Law Committee Privacy Training Course continues
5:00 p.m.-7:00 p.m. Family Law Section Chair’s Reception

Wednesday, June 19

TIME FUNCTION
7:00 a.m.-6:00 p.m. Young Lawyers Division Orseck Moot Court Competition Registration Room
7:30 a.m.-3:30 p.m. Refreshment Center sponsored by Orr|Cook, ExultsX-Exponential Impact and WealthCounsel
7:30 a.m.-3:30 p.m. Remote Refreshment Center sponsored by Orr|Cook, ExultsX-Exponential Impact and WealthCounsel
7:30 a.m.-5:00 p.m. Convention Information Desk
7:30 a.m.-5:00 p.m. Convention Registration Desk
7:30 a.m.-5:00 p.m. Convention Satellite Information Desk
7:30 a.m.-6:00 p.m. Young Lawyers Division Orseck Moot Court Competition Preliminary Rounds
8:00 a.m.-9:00 a.m. Family Law Section Breakfast
8:00 a.m.-1:00 p.m. Florida Lawyers Mutual Insurance Co. Board of Directors
8:00 a.m.-5:00 p.m. Lawyers’ Lounge sponsored by Prevail.ai
8:00 a.m.-5:00 p.m. Lawyers’ Marketplace
8:00 a.m.-5:00 p.m. Recharging Station sponsored by InfoTrack
8:00 a.m.-5:00 p.m. Remote Recharging Station sponsored by InfoTrack
8:30 a.m.-9:15 a.m. Family Law Section Friends of Bill W.
8:30 a.m.-9:30 a.m. Family Law Section Ad Hoc Judiciary Committee
8:30 a.m.-9:30 a.m. Family Law Section GMHO Committee
9:00 a.m.-10:00 a.m. Family Law Section Rules & Forms Committee
9:00 a.m.-12:00 p.m. Workers’ Compensation Rules Advisory Committee
9:00 a.m.-12:30 p.m. 2024 Annual Technology Symposium Part 1 | Innovation Unveiled: Navigating AI, Authentication Challenges, and Ethical Considerations of Using AI in Your Legal Practice presented by The Florida Bar’s Standing Committee on Technology and LegalFuel: The Practice Resource Center of The Florida Bar
9:00 a.m.-5:00 p.m. Nursing Mother’s Lounge
9:30 a.m.-10:00 a.m. Family Law Section Appellate Committee
9:30 a.m.-10:00 a.m. Family Law Section Quiet Room/Meditation Committee
9:30 a.m.-10:30 a.m. Family Law Section Finance Committee
9:30 a.m.-11:00 a.m. Business Law Section Pro Bono Committee
10:00 a.m.-10:30 a.m. Family Law Section Diversity & Inclusion Committee
10:00 a.m.-11:00 a.m. Family Law Section Children’s Issues Committee
10:00 a.m.-2:30 p.m. Demystifying Dependency Law: Free CLE Series presented by The Statewide Guardian ad Litem Office and the Appellate Practice Section of The Florida Bar
10:00 a.m.-4:00 p.m. Military Law Symposium 2024 presented by The Florida Bar CLE Committee and the Military & Veterans Affairs Committee
10:30 a.m.-11:00 a.m. Family Law Section Health & Wellness Committee
10:30 a.m.-11:00 a.m. Family Law Section NAPO Committee
10:30 a.m.-11:00 a.m. Family Law Section Sponsorship Committee
11:00 a.m.-11:30 a.m. Family Law Section Equitable Distribution Committee
11:00 a.m.-11:30 a.m. Family Law Section Membership Committee
11:00 a.m.-12:00 p.m. Business Law Section Communications Committee
11:00 a.m.-12:00 p.m. Family Law Section GAL Committee
11:00 a.m.-12:00 p.m. Family Law Section Publications Committee
11:30 a.m.-12:00 p.m. Family Law Section Ad Hoc Bylaws Committee
11:30 a.m.-12:00 p.m. Family Law Section Support Issues Committee
12:00 p.m.-2:00 p.m. Family Law Section Membership Awards & Installation Luncheon
12:00 p.m.-6:00 p.m. Standard Jury Instructions Civil Cases
1:00 p.m.-2:00 p.m. Constitutional Judiciary Committee Meeting
1:00 p.m.-2:00 p.m. Trust Accounting Compliance & Nota Onboarding seminar presented by The Florida Bar Member Benefits Committee
1:00 p.m.-2:30 p.m. Young Lawyers Division Florida Law Schools’ Dean Summit
1:00 p.m.-3:00 p.m. Administrative Law Section Executive Council Meeting
1:00 p.m.-3:00 p.m. Business Law Section Blockchain & Cryptocurrency Task Force
1:00 p.m.-3:00 p.m. Business Law Section CLE Committee
1:00 p.m.-3:00 p.m. Business Law Section Computer Law and Technology Committee
1:00 p.m.-3:00 p.m. Business Law Section Financial Literacy Task Force
1:00 p.m.-3:00 p.m. Business Law Section Labor Day Retreat Committee
1:00 p.m.-3:00 p.m. Pro Bono Legal Services Committee
1:00 p.m.-5:00 p.m. Standard Jury Instructions Contract & Business
1:30 p.m.-4:30 p.m. 2024 Annual Technology Symposium Part 2| Efficiency Unleashed: Mastering Automated Workflows, eDiscovery, and the New Nota Trust Accounting Software presented by The Florida Bar’s Standing Committee on Technology and LegalFuel: The Practice Resource Center of The Florida Bar
2:00 p.m.-2:30 p.m. Family Law Section ADR Committee
2:00 p.m.-2:30 p.m. Family Law Section Quiet Room/Meditation Committee
2:00 p.m.-2:30 p.m. Family Law Section Special Needs Children Committee
2:00 p.m.-3:00 p.m. Business Law Section Scholars & Fellows Retention Task Force
2:00 p.m.-3:00 p.m. Family Law Section CLE Committee
2:00 p.m.-3:30 p.m. Business Law Section Inclusion/Mentoring/Fellowship Committee and Membership Joint Meeting
2:00 p.m.-4:00 p.m. Cybersecurity and Privacy Law Committee Meeting
2:00 p.m.-4:00 p.m. Florida State University College of Law Alumni Association Board of Directors Meeting
2:30 p.m.-3:00 p.m. Family Law Section Domestic Violence Committee
2:30 p.m.-3:00 p.m. Family Law Section Long Range Planning Committee
2:30 p.m.-3:00 p.m. Family Law Section Technology Committee
3:00 p.m.-4:00 p.m. Benchmarks: Raising the Bar on Civics Education seminar presented by the Constitutional Judiciary Committee
3:00 p.m.-5:00 p.m. Appellate Practice Section Leadership Training
3:00 p.m.-5:00 p.m. Business Law Section E-Discovery Committee
3:00 p.m.-5:00 p.m. Council of Sections Annual Business Meeting
3:00 p.m.-5:00 p.m. Family Law Section Legislation Committee
3:00 p.m.-5:00 p.m. Government Advocacy Committee Meeting and CLE
3:30 p.m.-5:00 p.m. Business Law Section Marketing, Promotions and Sponsorships
4:00 p.m.-5:00 p.m. Annual Convention Committee
4:00 p.m.-5:30 p.m. Business Law Section Bankruptcy Judicial Liaison Committee
5:00 p.m.-6:00 p.m. Council of Sections Reception
5:00 p.m.-6:00 p.m. Exhibitor, Sponsor and New Member Reception
5:00 p.m.-6:00 p.m. Government Advocacy Committee Reception
5:00 p.m.-6:30 p.m. Family Law Section Membership Reception
5:00 p.m.-6:30 p.m. Young Lawyers Division Orseck Moot Court Competition Reception
5:00 p.m.-7:00 p.m. Appellate Practice Section Chair’s Reception
5:00 p.m.-8:00 p.m. FAWL Blue and Gold Gala: Awards Ceremony and Officer Installation
5:30 p.m.-6:30 p.m. Military & Veterans Affairs Committee Meeting
6:30 p.m.-9:30 p.m. Reception and Dinner for Past, Present and Incoming Members of the Board of Governors and Past Presidents of The Florida Bar sponsored by the Florida Lawyers Mutual Insurance Co.

 

Thursday, June 20

TIME FUNCTION
7:00 a.m.-2:00 p.m. Young Lawyers Division Orseck Moot Court Competition Registration Room
7:00 a.m.-2:30 p.m. Young Lawyers Division Orseck Moot Court Competition Quarterfinal and Semifinal Rounds
7:30 a.m.-9:00 a.m. FFLA Awards Ceremony and Breakfast
7:30 a.m.-3:30 p.m. Refreshment Center sponsored by Orr | Cook, ExultsX-Exponential Impact and WealthCounsel
7:30 a.m.-3:30 p.m. Remote Refreshment Center sponsored by Orr | Cook, ExultsX-Exponential Impact and WealthCounsel
7:30 a.m.-5:00 p.m. The Florida Bar Information Desk
7:30 a.m.-5:30 p.m. The Florida Bar Registration Desk
7:55 a.m.-4:25 p.m. Florida Law Update 2024 seminar presented by The Florida Bar CLE Committee and the Solo & Small Firm Section
8:00 a.m.-9:00 a.m. Young Lawyers Division New Member Orientation & Breakfast
8:00 a.m.-10:00 a.m. Appellate Practice Section New Member Orientation and Committee Meetings
8:00 a.m.-10:00 a.m. Cafecito con CABA, FHBA, and Amigos
8:00 a.m.-10:00 a.m. Technology Standing Committee
8:00 a.m.-12:00 p.m. Cybersecurity Incident Liability under Florida and Federal Law: What Florida Lawyers Need to Know seminar presented by the Cybersecurity and Privacy Law Committee
8:00 a.m.-12:00 p.m. Legal Intelligence: Navigating the Impact of AI on Legal Practice (President’s Showcase) seminar presented by The Florida Bar Board Technology Committee
8:00 a.m.-1:00 p.m. Environmental & Land Use Law Section 2024 Update seminar presented by The Florida Bar CLE Committee and the Environmental & Land Use Law Section
8:00 a.m.-5:00 p.m. Remote Recharging Station sponsored by InfoTrack
8:00 a.m.-5:30 p.m. Recharging Station sponsored by InfoTrack
8:00 a.m.-6:00 p.m. Lawyers’ Lounge sponsored by Prevail.ai
8:00 a.m.-6:30 p.m. Lawyers’ Marketplace
8:30 a.m.-9:30 a.m. Business Law Section Budget Committee
8:30 p.m.-9:30 a.m. FAWL in Love with GAL Mentoring Meet Up
8:30 a.m.-10:30 a.m. Code & Rules of Evidence Committee
8:30 a.m.-10:30 a.m. Professionalism Committee
9:00 a.m.-10:00 a.m. Beyond the Exhibit Booth-A Micro Session sponsored by Jams
9:00 a.m.-10:00 a.m. IOTA Management for Lawyers seminar presented by The Florida Bar Member Benefits Committee
9:00 a.m.-11:00 a.m. Business Law Section Business Litigation Committee
9:00 a.m.-11:00 a.m. Business Law Section Civil Rules Task Force
9:00 a.m.-11:00 a.m. Business Law Section Intellectual Property Committee
9:00 a.m.-12:00 p.m. Juvenile Court Rules Committee
9:00 a.m.-1:00 p.m. Young Lawyers Division BOG Meeting
9:00 a.m.-4:00 p.m. Family Law Section Executive Council Meeting
9:00 a.m.-4:00 p.m. FAMU Law’s Legal Connections Taping with Orange TV
9:00 a.m.-5:00 p.m. Nursing Mother’s Lounge
9:30 a.m.-11:30 a.m. CLE Committee Annual Business Meeting
9:30 a.m.-11:30 a.m. FFLA Board of Directors Meeting
10:00 a.m.-11:45 a.m. Florida Supreme Court Historical Society General Membership Meeting
10:00 a.m.-12:00 p.m. 1st Amendment and the U.S. Supreme Court seminar presented by the Media & Communications Law Committee
10:00 a.m.-12:00 p.m. Appellate Practice Section Executive Council Meeting
10:00 a.m.-12:00 p.m. Citizens Advisory Committee
10:00 a.m.-12:00 p.m. City, County, and Local Government Executive Council Meeting
10:00 a.m.-12:00 p.m. Federal Court Practice Committee
10:00 a.m.-12:00 p.m. Government Lawyers Section Executive Council Meeting
10:00 a.m.-12:00 p.m. Mental Health & Wellness of Florida Lawyers Standing Committee
10:00 a.m.-12:00 p.m. Voluntary Bar Liaison Committee
10:00 a.m.-4:00 p.m. L.E.A.D. with CABA
11:00 a.m.-12:00 p.m. Beyond the Exhibit Booth-A Micro Session sponsored by Florida Auctions & Estates Sales
11:00 a.m.-3:00 p.m. Animal Law Section Puppy Pit
11:00 a.m.-3:00 p.m. Magic the Mini Horse
11:30 a.m.-12:00 p.m. Committee Leadership Conference
11:30 a.m.-12:45 Business Law Section Lunch
11:30 a.m.-1:30 p.m. Florida Probate Rules Committee
12:00 p.m.-4:00 p.m. FAWL Board of Directors Meeting
12:15 p.m.-2:00 p.m. Judicial Luncheon
1:00 p.m.-2:00 p.m. Prepaid Legal Services Committee
1:00 p.m.-3:00 p.m. Business Law Section Bankruptcy UCC Committee
1:00 p.m.-3:00 p.m. Business Law Section Corporations, Securities, and Financial Services Committee
1:00 p.m.-3:00 p.m. Business Law Section Rules of Court Committee
1:00 p.m.-3:00 p.m. Florida Bar Journal & News Editorial Board
1:00 p.m.-3:00 p.m. Florida Civil Legal Aid Association
1:00 p.m.-3:00 p.m. Traffic Court Rules Committee
1:00 p.m.-4:00 p.m. Member Benefits Committee Meeting
1:00 p.m.-4:50 p.m. Legacy Blueprint: Uniting Elder, Family, and Business Law with an Estate Plan seminar presented by The Florida Bar CLE Committee and the Elder Law Section
2:00 p.m.-3:00 p.m. Beyond the Exhibit Booth-A Micro Session sponsored by Spotlight Branding
2:00 p.m.-3:00 p.m. Grievance Mediation and Fee Arbitration Standing Committee
2:00 p.m.-3:00 p.m. How to Launch Your Law Firm seminar presented by The Florida Bar Member Benefits Committee
2:00 p.m.-3:00 p.m. Media and Communications Law Committee Meeting
2:00 p.m.-4:00 p.m. Advertising Committee
2:00 p.m.-5:00 p.m. Board of Legal Specialization and Education and Certification Committee Forum
2:00 p.m.-5:00 p.m. Legal Needs of Children Committee
2:15 p.m.-6:00 p.m. 2024 Federal Judicial Roundtable & Reception seminar presented by the Federal Court Practice Committee
2:30 p.m.-4:00 p.m. Mentoring New Lawyers Committee
2:30 p.m.-4:30 p.m. Young Lawyers Division Orseck Moot Court Competition Final Round
2:30 p.m.-6:00 p.m. Civil Procedure Rules Committee
3:00 p.m.-3:30 p.m. Business Law Section Legislation Committee
3:00 p.m.-5:00 p.m. Environmental & Land Use Law Section Executive Council
3:00 p.m.-5:00 p.m. Practicing Before Florida’s Six District Courts of Appeal: Differences and Similarities Featuring a Panel of Judges Representing Each DCA (President’s Showcase) seminar presented by The Florida Bar CLE Committee and the Appellate Practice Section
3:30 p.m.-5:30 p.m. Health Law Section Executive Council Meeting
3:30 p.m.-5:00 p.m. Small Claims Rules Committee
3:30 p.m.-5:00 p.m. Business Law Section Executive Council
4:00 p.m.-5:00 p.m. Beyond the Exhibit Booth-A Micro Session sponsored by ExultsX-Exponential Impact
4:00 p.m.-5:00 p.m. Law Related Education Committee Meeting
4:30 p.m.-6:00 p.m. 8th Annual Gathering of Christian Attorneys
5:00 p.m.-6:30 p.m. Labor and Employment Law Section Executive Council Meeting
5:00 p.m.-7:00 p.m. Trial Lawyers Section Membership Reception
5:00 p.m.-7:00 p.m. Workers’ Compensation Section Membership Reception
5:00 p.m.-11:30 p.m. Kids’ Event sponsored by the Young Lawyers Division
5:30 p.m.-6:30 p.m. All Member Reception
5:30 p.m.-6:30 p.m. Counsel to Counsel Mentoring Program Graduation Reception
5:30 p.m.-7:00 p.m. George Washington University School of Law Alumni Reception
5:30 p.m.-7:30 p.m. Business Law Section Reception
6:00 p.m.-7:00 p.m. Administrative Law and Environmental & Land Use Law Sections Joint Reception
6:00 p.m.-7:00 p.m. Elder Law Section Reception
6:00 p.m.-7:00 p.m. Environmental & Land Use Law and Administrative Law Sections Joint Reception
6:00 p.m.-7:00 p.m. Health Law Section Reception
6:00 p.m.-7:30 p.m. Florida State University College of Law Alumni Reception
6:00 p.m.-7:30 p.m. University of Miami School of Law Alumni Association Reception
6:00 p.m.-8:00 p.m. Virgil Hawkins Florida Chapter NBA Scholarship & Awards Reception
6:15 p.m.-7:30 p.m. Federalist Society Annual Florida Bar Reception
6:30 p.m.-7:30 p.m. Board Certified Lawyers’ Reception and Pinning Ceremony hosted by The Florida Bar Board of Legal Specialization and Education and Florida Lawyers’ Mutual Insurance Company
6:30 p.m.-7:30 p.m. Labor and Employment Law Section Reception
6:30 p.m.-8:00 p.m. Criminal Law Section Membership Reception & Awards Ceremony
6:30 p.m.-8:00 p.m. FAMU College of Law Alumni Reception
6:30 p.m.-8:00 p.m. Stetson University College of Law Alumni Reception
6:30 p.m.-8:00 p.m. UF Levin College of Law Alumni Reception
6:30 p.m.-8:30 p.m. International Law Section Reception
6:30 p.m.-8:30 p.m. Nova Southeastern University Shepard Broad College of Law Alumni Reception
7:00 p.m.-8:00 p.m. Government Lawyers Section Reception
8:00 p.m.-11:00 p.m. Young Lawyers Division Past Presidents’ Reception
9:00 p.m.-11:00 p.m. Appellate Practice Section Dessert Reception

Friday, June 21

TIME FUNCTION
7:30 a.m.-3:30 p.m. Refreshment Center sponsored by Orr|Cook, ExultsX-Exponential Impact and WealthCounsel
7:30 a.m.-3:30 p.m. Remote Refreshment Center sponsored by Orr|Cook, ExultsX-Exponential Impact and WealthCounsel
7:30 a.m.-3:30 p.m. The Florida Bar Information Desk
7:30 a.m.-3:30 p.m. The Florida Bar Registration Desk
8:00 a.m.-12:00 p.m. Appellate Court Rules Committee
8:00 a.m.-12:00 p.m. ESI Collection and Preservation for Everyone! presented by The Florida Bar CLE Committee and the Business Law Section Electronic Discovery and Digital Evidence Committee
8:00 a.m.-12:00 p.m. Masters Seminar on Ethics 2024 presented by The Florida Bar CLE Committee and the Professional Ethics Committee
8:00 a.m.-12:00 p.m. Supreme Court of Florida Judicial Ethics Advisory Committee
8:00 a.m.-1:00 p.m. Board of Legal Specialization and Education
8:00 a.m.-3:30 p.m. Lawyers’ Lounge sponsored by Prevail.ai
8:00 a.m.-3:30 p.m. Lawyers’ Marketplace
8:00 a.m.-3:30 p.m. Recharging Station sponsored by InfoTrack
8:00 a.m.-3:30 p.m. Remote Recharging Station sponsored by InfoTrack
8:30 a.m.-10:00 a.m. International Law Section Committees
8:30 a.m.-12:00 p.m. Criminal Law Section Executive Council Meeting
8:30 a.m.-12:00 p.m. Eminent Domain Committee Meeting
8:45 a.m.-11:45 a.m. Feebusters: “Junk Fees” in Consumer Transactions and Methods to Protect Consumers from These Charges seminar presented by the Consumer Protection Law Committee
8:45 a.m.-4:30 p.m. Current Issues in Animal Law: Air, Sea, and Land seminar presented by The Florida Bar CLE Committee and the Animal Law Section
9:00 a.m.-10:00 a.m. Trust Accounting Compliance & Nota Onboarding seminar presented by The Florida Bar Member Benefits Committee
9:00 a.m.-11:00 a.m. Florida Registered Paralegal Eligibility & Compliance Committee
9:00 a.m.-11:00 a.m. Student Education and Admission to the Bar Committee
9:00 a.m.-12:00 p.m. Clients’ Security Fund Committee
9:00 a.m.-12:00 p.m. Family Law Rules Committee
9:00 a.m.-12:00 p.m. FAWL Executive Committee Retreat
9:00 a.m.-12:00 p.m. General Assembly
9:00 a.m.-12:00 p.m. Public Interest Law Section Executive Council Meeting
9:00 a.m.-1:00 p.m. Florida Pro Bono Coordinators Association Meeting
9:00 a.m.-4:00 p.m. Family Law Section Executive Committee Retreat
9:00 a.m.-5:00 p.m. Nursing Mother’s Lounge
9:30 a.m.-10:30 a.m. Senior Lawyers Committee Annual Business Meeting
10:00 a.m.-12:00 p.m. Animal Law Section Executive Council Meeting
10:00 a.m.-12:00 p.m. Business Litigation Certification Committee
10:00 a.m.-12:00 p.m. International Law Section Executive Council Meeting
10:00 a.m.-12:00 p.m. UPL Standing Committee
11:00 a.m.-1:00 p.m. Florida Registered Paralegal Enrichment Committee
11:00 a.m.-3:00 p.m. Animal Law Section Puppy Pit
12:00 p.m.-1:00 p.m. International Law Section Lunch
12:00 p.m.-1:30 p.m. Elder Law Section Lunch
12:00 p.m.-1:30 p.m. Henry T. Latimer Awards Luncheon
12:30 p.m.-2:00 p.m. Criminal Law Section Selig I. Goldin Award and Criminal Procedure Rules Committee Joint Luncheon
12:30 p.m.-2:00 p.m. Solo & Small Firm Section Luncheon
12:30 p.m.-2:30 p.m. 50-Year Members/Senior Counselors Awards Luncheon
1:00 p.m.-2:00 p.m. Modern Banking for Modern Lawyers seminar presented by The Florida Bar Member Benefits Committee
1:00 p.m.-3:00 p.m. Consumer Protection Law Committee
1:00 p.m.-3:00 p.m. Out-of-State Division Executive Council Meeting
1:00 p.m.-5:00 p.m. Education Law Committee
1:00 p.m.-5:00 p.m. Rules of General Practice & Judicial Administration Committee
1:30 p.m.-3:30 p.m. Surgery to Discovery & Avoiding Litigation in Probate, Trust, Guardianship, and Estate Planning seminar presented by the FRP Enrichment Committee
1:45 p.m.-5:00 p.m. Solo & Small Firm Executive Council Meeting
2:00 p.m.-3:00 p.m. Education Law Certification Committee
2:00 p.m.-4:00 p.m. Elder Law Section Executive Council Meeting
2:00 p.m.-4:00 p.m. Leadership Academy Class XI Graduation
2:00 p.m.-5:00 p.m. Alternative Dispute Resolution Section Executive Council Meeting
2:00 p.m.-5:00 p.m. Aviation Law Committee
2:00 p.m.-5:00 p.m. Criminal Procedure Rules Committee
2:00 p.m.-5:00 p.m. Professional Ethics Committee
2:00 p.m.-5:00 p.m. Trial Lawyers Section Executive Council Meeting
3:30 p.m.-5:30 p.m. Florida Registered Paralegal Reception & FRP of the Year
4:00 p.m.-5:00 p.m. Gwen S. Cherry Black Women Lawyers Association Judicial Reception
4:00 p.m.-5:30 p.m. CABA Reception Honoring President-elect Roland Sanchez Medina, Jr.
4:00 p.m.-5:30 p.m. Leadership Academy Alumni Reception
5:30 p.m.-8:30 p.m. President’s Reception sponsored by the Annual Convention Sponsors

 

Saturday, June 22

TIME FUNCTION
7:30 a.m.-9:30 a.m. Leadership Academy Breakfast
7:30 a.m.-10:00 a.m. The Florida Bar Registration Desk/Information Desk
9:00 a.m.-2:00 p.m. Leadership Academy Class XII